On je, na početku zasjedanja Ženskog parlamenta, kazao da u Crnoj Gori više ni materinstvo nije zaštićeno zbog prijetnji po posao, i poručio da parlament ta pitanja mora reafirmisati i ponovo vratiti u fokus svojih angažmana.
Prema njegovim riječima, žene koje dolaze u parlament povodom 8. marta u Crnoj Gori bi mogle biti definisane na mnogo na mngo načina.
“Ali svi su ti načini trajali, i svodili se na isto – da je žena bila temelj crnogorske kuće, temelj države Crne Gore. I u miru i u ratu, bile su najhrabriji dio, koji je očuvao vjeru da je Crna Gora nepobjediva“, kazao je Krivokapić.
On je rekao da su i u vrijeme antifažizma žene stale rame uz rame sa muškarcima.
“I tada je Crna Gora pokazala da je mala brojem, a velika u pobjedama“, dodao je Krivokapić.
On je kazao da je borba za slobodu neprestani zahtjev pred svakim društvom.
“Političke slobode su ono što je trajni cilj, a nikad trajno dostignuće. Za slobodu se treba iznova i iznova trajno boriti“, naglasio je Krivokapić.
On je ocijenio da najteže radne uslove u Crnoj Gori imaju žene, i da su one najmanje zaštićene na svom radnom mjestu.
“Ono što je bila svetost, blaženo stanje, u Crnoj Gori više nije zaštićeno zbog prijetnji po posao. I zato je to dio borbe za slobodu koji ovaj parlament mora reafirmisati i ponovo vratiti u fokus svojih angažmana“, poručio je Krivokapić.
On je naglasio da je pravo na rad je temeljno pravo.
“Kriza koja traje ugrožava osnovne elemente sigurnog življenja. Strah za egzistenciju i za porodicu kod žene je jači. Samohrana majka je najnezaštićenija osoba društva u krizi“, naveo je Krivokapić.
To je, kako je kazao, ono što je izazov pred Crnom Gorom.
“Da stvorimo dovoljno materijalnih bogatstava, kojih neće biti ako ne bude pravde. Tada će biti i sigurnih žena, porodica, sigurne Crne Gore, sigurnih građana“, pojasnio je Krivokapić.
Komentari