Zbog oluje i kiše tokom noći spasioci su prekinuli rad, ali su se jutros vratili sa hidrauličnim kranovima, buldožerima, lopatama i gvozdenim sekačima i nastavili da traže tijela više od dvije nedjelje posle rušenja osmospratne zgrade.
"I dalje veoma pažljivo uklanjamo ruševine budući da još pronalazimo tijela. Tijela su u stanju raspadanja i neprepoznatljiva su", kazao je vođa spasilačkog tima major Moazem Husein.
On je rekao da pokušavaju da identifikuju tijela uz pomoć lične karte. "Ako dobijemo lične karte uz tijela, onda imamo sreće", dodao je Husein.
Spasilački timovi su u petak dobili preko potreban podstrek kada su pronašli mladu krojačicu koja je uspjela da preživi 17 dana tako što je jela suvu hranu i pila flaširanu vodu i kišnicu.
Više od 2.500 ljudi je spaseno poslije katastrofe koja se dogodila 24. aprila, ali sve dok 19.godišnja Rešma Begum nije pronađena spasioci skoro dvije nedelje nisu nikoga pronašli živog.
Ljekari su u sinoć rekli da se stanje Begumove poboljšava poslije liječenja zbog dehidriranosti, nesanice, stresa i slabosti.
Prije njenog spasavanja, poslednji preživjeli je pronađen 18. aprila, ali to spasavanje je završeno na tragičan način. Dok su radnici pokušavali da oslobode Šahinu Akter izbio je požar i ona se ugušila od dima.
Spasioci su rekli da je do sinoć iz ruševina srušene zgrade Rana Plaza izvučeno 1.120 tela. U zgradi se nalazilo pet fabrika odjeće u kojima je radilo više hiljada radnika. Sedam stotina osamdeset tijela predato je porodicama.
Zvaničnici tvrde da je vlasnik Rana Plaze nelegalno dozidao tri sprata i dozvolio fabrikama odjeće u zgradi da instaliraju teške mašine i agregate, iako objekat nije mogao da izdrži toliku opremu.
Privedeni su vlasnik zgrade i još osam ljudi, među kojima su vlasnici fabrika odjeće.
(Tanjug)