"Zagađivač mora biti kažnjen bez obzira na to da li je pojedinac ili kompanija. Ne smijemo dozvoliti da se ponovi zagađenje kakvo je bilo u rijeci Ćehotini u Pljevljima, u Limu u Bijelom polju ili kao što je zagađenje rijeke Zete“, kazao je premijer Marković koji je govorio na panelu „Ekologija – edukacija i biznis“.
Ekologija je, istakao je premijer, jedno od rijetkih pitanja oko kojeg je postignut konsenzus još 1991. godine: „Većina građana razumije važnost očuvanja životne sredine ali to je u suprotnosti od onoga što vidimo svaki dan oko nas. To je zabrinjavajuće“.
Marković je istakao da Vlada troši preko 50 miliona eura za sanaciju crnih ekoloških tačaka – eliminaciju grita u Bijeloj, sanaciju odlagališta pepela u Pljevljima, sanaciju industrijskog otpada iz KAP-a.
On se osvrnuo i na izgradnju autoputa i kazao da je autoput projekat vijeka, ali da ne smije i vjeruje da neće trajno devastirati životnu sredinu.
U uvodnom izlaganju, osvrćući se na poruke sa prethodnog Miločerskog foruma i dešavanja nakon njega, predsjednik Marković je kazao da je zadovoljan radom Vlade u prethodnoj godini.
„Ubrzo očekujemo konačne rezultate ekonomskog rasta za 2018. godinu i on će iznositi 5 odsto. Taj rast prati sve pozitivne elemente ekonomske i fiskalne politike“, rekao je predsjednik Vlade Crne Gore.
Komentari