Pljevaljske novine su prenijele da je neprimjereno puštanje brane u Otilovićima, čcija je akumulacija bila puna i krajem februara.
Najvise štete pretrpjela je farma Jasmina Ajanovića kome su u pomoć pritekli pripadnici pljevaljske Službe za spašavanje kako bi evakuisali 150 ovaca i oko 60 jagnjadi. Evakuacija je trajala pet sati.
Jasmin kaze da je ovo najveća šteta koju su pretrpjeli do sada i da će je prijaviti opštinskoj komisiji za procjenu štete od nepogoda, prenose PV novine.
Zahvalio je pripadnicima opštinske Službe za spašavanje i Mileti Vranešu iz Zidovića, koji je dao svoje staje za smještaj ugrožene stoke. Jasmin kaže za Pljevaljske noivne da su za poplavu odgovorni zaposleni u Termoelektrani Pljevlja koji su imali 5 dana za postepeno ispuštanje vode iz jezera Otilovići a to nisu radili već je sva voda puštena odjednom. Ističe, prenosi isti izvor, da prošle godine nije bilo poplave jer su uporno zvali zaposlene u Termoelektrani, da ispuštaju postepeno vodu, dok ove godine nijesu uspjeli da ostvare konktakt.
Komandir Službe zaštite i spašavanja Goran Čavić kazao je da ekipa službe od juče na terenu vrši obilazak ugroženih lokacija i da su upregli svu neophodnu mehanizaciju kako bi pružili pomoć u slučaju potrebe za eventualnom evakuacijom stanovništva i materijalnih dobara.
“Čim smo primjetili tendenciju rasta vodotokova na teritoriji naše opštine, tokom čitave noći kontinuirano smo vršili praćenje stanja. Vezišnica je u normalnom vodostaju, dok je Ćehotina pokazala tendenciju rasta, a u jutarnjim časovima i juče popodne došlo je do izlivanja korita. Jutros smo intervenisali u evakuaciji stoke na imanju porodice Ajanović. Opremom koju imamo pomogli smo da se stado od oko 100 ovaca preveze do prve bezbjedne lokacije”, kazao je Čavić i poručio svim građanima da u slučaju ugroženosti stanovništva i materijalnih dobara mogu zatražiti pomoć pozivom na broj 123., prenosi opštinski sajt.
Komentari