"Ako bude potrebe svakako ćemo aktivirati onaj zahtjev koji smo na početku poslali Briselu", naveo je Bošković.
Oko 200 pripadnika VCG angažovano je na zadacima koji se tiču borbe protiv širenja korona virusa.
"Pripadnici VCG fizički obezbjeđuju karantine širom zemlje, dok helikopterska eskadrila prevozi, ugrožene,opremu i druga sredstva. Služba hemijsko, biološko, radiološko, nuklearne odbrane (HBRNO) formirala je tri stacionarne stanice za dekontaminaciju u Danilovgradu, Baru i Igalu, kroz koju su prošle stotine prevoznih sredstava, uključujući i vazduhoplove", naveo je Bošković.
Takođe, kako dodaje ministar, mobilni timovi za dekontaminaciju angažuju se na teritoriji cijele Crne Gore, najčešće na dekontaminaciji zdravstvenih, ali i ostalih ustanova i lokacija na kojima je to potrebno.
"Oni su svakodnevno na terenu, bez slobodnog dana, od kada je registrovan prvi zaraženi od korona virusa", ističe Bošković.
On kaže i da je Vojska institucija čiji kapaciteti, najčešće, dolaze do izražaja u kritičnim situacijama.
"VCG uživa povjerenje građanja, koje je, sigurni smo, opravdano i našom ulogom u borbi protiv korona virusa. Kao i uvijek, tu smo da služimo svom narodu i državi, što smo sigurni da građani prepoznaju i cijene", naveo je ministar Bošković.
Nema zaraženih vojnka ni službenika MO
Ističe i da nijedan pripadnik Vojske Crne Gore, niti službenik Ministarstva odbrane, nije zaražen korona virusom. U karantinu su tri službenika Ministarstva, dok je šest u samoizolaciji.
"U samoizolaciji je i 87 pripadnika VCG, a tom broju treba dodatii 26 pripadnika XI kontigenta misije Resulute Support, koji su 10. aprila prevezeni svojim kućama, u samoizolaciju nakon Četmaestodnevnog karantina", naveo je Bošković.
Komentari