Pozivom na besplatan broj 1622 hronični pacijenti mogu da se konsultuju sa ljekarima iz grana medicine kao što su endokrinologija, gastroenterologija, hematologija, reumatologija, urologija, neurologija, otorinolaringologije (ORL), oftalmologija i kardiologija. Radno vrijeme Call centra biće svakog radnog dana od 11 do 14 sati, a pozivi su ograničeni na pet minuta, saopšteno je iz Kliničkog centra.
Ističu da servis ne omogućuje liječenje pacijenata, već isključivo konsultaciju.
"U vremenu kada smo svi fokusirani na liječenje pacijenata koji su zaraženi koronavirus, ne smijemo i ne možemo da zapostavimo naše druge pacijente ", naglasio je direktor KCCGa Jevto Eraković.
Podsjetio da ta zdravstvena ustanova od pojave epidemije u Crnoj Gori redovno zbrinjavao onkološke pacijente kao i sve pacijente sa hitnim stanjima. Kod onkoloških pacijenata sprovođene su i sprovode se dijagnostičke i terapijske procedure redovno bez zastoja.
"Želimo da omogućimo našim pacijentima da, ukoliko imaju bilo kakvu nedoumicu oko svoje terapije, ili ako žele da postave pitanje doktorima vezano za njihovo oboljenje i njihovo stanje, to mogu uraditi i dobiti povratnu informaciju, odnosno, savjet naših specijalista", kazao je Eraković.
Podrškom ovog projekta kompanija M-tel želi i na ovaj način da da svoj doprinos KCCG i čitavom društvu.
"Ovo je na žalost jedna od prilika do koje nismo željeli da dođe, da se borimo protiv pandemije, ali pokazala je i obaveze svih organizacija uključujući i našu da doprinose da prođe što lagodnije za naše građane", kazao je Milivoje Cerović, direktor Sektora za markenting, prodaju i brigu o korisnicima kompanije M-tel.On je podsjetio i na broj 1616, koji je doniran Institutu za javno zdravlje.
Komentari