"Nakon što smo više puta upozoravali na mogućnost izlivanja rijeke Željeznice i opasnosti od poplavljivanja, a sve zbog nelegalno podignutog mosta od strane NN investitora u naselju Bjeliše u Baru, nažalost to se i desilo. Iz razloga da ova naša “priča o mostu” ne ostane samo priča, 17. septembra započeli smo zvaničnu prepisku sa nadležnim i “nenadležnim” organima kako opštinskim, tako i državnim”, saopštili su iz barske URE.
Kako su kazali iz ove partije, prvo su se obratili Sekretarijatu za imovinu, zastupanje i investicije Opštine Bar.
"Dobili smo odgovor kojim nas uvjeravaju da o mostu ne znaju ništa i da nisu upoznati ko je investitor, niti kada je most sagrađen”.
Potom, kako navode, obraćali su redom, svim instancama, sve do Ministarstva za održivi razvoj i turizam (MORT).
"Obraćali smo se Komunalnoj policiji, odakle su nas uputili na Urbanističko-građevinsku inspekciju u Baru. Njima smo potom uputili prijavu za nelegalnu gradnju i zahtjev za hitno uklanjanje prepreke na koritu rijeke. Oni su odbili da prime našu prijavu i ljubazno nas uputili na MORT u Podgorici, iako su oni sami dio MORT-a”, kazali su iz barske URE.
Ističu da su, nakon aktuelizacije ovog problema, obratili i zvaničnom prijavom MORT-u.
"Nakon pojave glasina da su građani koji žive na jednoj strani rijeke samoinicijativno, da bi spriječili stradanje na pružnom prelazu u naselju Šušnj, podigli most kojim prelaze na drugu stranu obale, tj. na put koji je sagradio lokalni DPS, ali samo za građane koji žive sa ove druge strane obale, kao i nakon pojave sukoba između zavađenih građana sa jedne i druge strane mosta, uputili smo zvaničnu prijavu MORT-u. Odatle se niko nije osetio nadležnim i rečeno nam je da se obratimo organima lokalne samouprave. Dakle, krug nenadležnih i neznavenih sada je bio zatvoren”, objašnjavaju.
Komentari