Portparol predsednika Mjanmara Je Htuti rekao je da "oštro protivi" tvrdnjama UN i da su podaci i brojevi o tom navodnom zločinu "potpuno pogrešni".
Agencija AP je prva izvjestila o tom masakru prije nešto više od sedam dana.
Većinu od 60 miliona stanovnika u Mjanmaru čine budisti. Ta zemlja se suočava s vjerskim nasiljem od juna 2012. godine.
Izgleda da je incident u selu Du Če Jar Tan, u državi Severni Rahin, bio s najtragičnijim posledicama u poslednjih godinu dana i s njim je broj žrtava u međuverskom nasilju, uglavnom muslimana, povećan na više od 280. Još 250.000 ljudi je bilo primorano da napusti svoje domove, navodi AP.
Severni Rahin - gdje živi 80 odsto od milion progonjenih Rohingja muslimana - nije pristupačan stranim novinarima i humanitarnim radnicima, zbog čega je teško i provjeriti navode o incidentima i zločinima.
Poslednji napadi budista na muslimane u toj državi počeli su 9. januara i kulminirali 14. januara, tvrde stanovnici.
Naoružani budisti, koji su htjeli da se osvete muslimanima Rohingja za otmicu i ubistvo jednog policajca, upali su u selo i ubijali mještane noževima, palicama i pištoljima, rekli su seljani AP-u, koji tvrde da je među žrtvama mnogo žena i djece.
UN su pokrenule istragu u vezi s tim incidentom i u saopštenju potvrdile da postoje pouzdani izveštaji o najmanje 48 ubijenih.