Mobilni telefoni nestalih putnika navodno i dalje zvone
Ilustracija

Pogledajte video

Mobilni telefoni nestalih putnika navodno i dalje zvone

Američka mornarica uputila je i drugi vojni brod - razarač "Kid" (Kidd), u potragu za avionom Boing 777, malezijske nacionalne aviokompanije, koji je u subotu nestao u Južnom kineskom moru. U avionu, koji je letio na relaciji Kuala Lumpur - Peking, bilo je 227 putnika i 12 članova posade.

Nevjerovatno je to da mobilni telefoni nestalih putnika navodno i dalje zvone. Čak 19 porodica potpisalo je izjavu u kojoj tvrde da su uspjeli da pozovu svoje najmilije, ali nijesu dobili nikakav odgovor. Neki od putnika su čak bili onlajn na kineskoj društvenoj mreži "QQ".

Agencije javljaju kako istražitelji kažu da je sve manje vjerovatno da je riječ o terorističkom napadu.

Potraga za nestalim avionom ušla je danas u četvrti dan. Među bezbjednosnim zvaničnicima u Evropi, SAD-u i Aziji raste skepticizam da je avion bio meta terorističkog napada.

Sveobuhvatna potraga u koju je uključeno 40-tak brodova, mornarica 10 zemalja, desetine vojnih aviona, helikoptera, obalska straža, privatna plovila i 10 kineskih satelita visoke rezolucije, za sada, nijesu uspjeli da uđu u trag Boingu 777, koji je nestao s radara oko sat vremena po poletanju u subotu ujutru.

"Nastavljamo da pomažemo malezijskoj vladi u potrazi i spasilačkoj operaciji u vezi sa nestankom aviona", rekao je portparol Pentagona, pukovnik Stiven Voren.

Ranije su SAD angažovale u operaciji potrage razarač "Pinkni" (Pinckney) i vojni avion "Orion". Prema Vorenovim riječima, posada "Pinknija" je istražila pronađene ostatke u zoni potrage i zaključila da one ne pripadaju nestalom avionu.

Veza sa avionom izgubljena je dva sata poslije polijetanja iz Kuala Lumpura za Peking i tada se nalazio nad Južnim kineskim morem na udaljenosti od 120 morskih milja od grada Kota-Baru.

 

 

 

(rtcg.me)