Kako tvrdi neimenovani izvor iz krugova snaga za specijalne operacije, slike nisu objavljene jer bi prizor bio isuviše neprijatan, pošto su, nasuprot izvještajima zvaničnika i učesnika u operaciji, američki vojnici ispalili još bezbroj metaka u Bin Ladenovo telo nakon što su ga ubili.
U svojoj knjizi “Nije bio lak dan” Met Bisonet, pripadnik mornaričkih “foka” koji je učestvovao u napadu na Bin Ladena, piše da je drugi pripadnik “foka” u lidera Al Kaide ispalio nekoliko šaržera municije, kako bi se uverio da je mrtav. Izvori koje SOFREP citira tvrde, međutim, da je te pucnjave bilo i mnogo više, odnosno da je, prema najumerenijim procenama, u mrtvog Bin Ladena ispaljeno više od stotinu metaka.
Prema prvim izvještajima, Bin Laden je ubijen sa dva metka. Mada je u kasnijim izvještajima ovaj broj narastao, tvrdnja da je bilo ”preko stotinu metaka” svedoči o nivou divljaštva i, kako SOFREP formuliše, “iživljavanja” kakvi se u prethodnim izvještajima o operacijama nikako ne priznaju. SOFREP konstatuje da takvi postupci predstavljaju kršenje zakona o vođenju kopnenog rata i stvaraju uznemirujuć trend alarmantno brutalnog ponašanja vojnika, u koji spadaju i uznemirujući dokazi da su američki vojnici ubijene neprijateljske borce palili, ili pak da su urinirali po njihovim tijelima.
Ekstreman nivo nasilja bi, međutim, predstavljao i dobro objašnjenje zbog čega se administracija predsdnika Obame toliko protivila da se fotografije Bin Ladenovog tijela objave, najverovatnije iz straha od negativnih posledica po američke interese.
Kako piše Blic, konzervativna grupa za kontrolu američke administracije “Džudikal voč” prošle godine je tužila administraciju, zahtevajući pristup fotografijama, ali savezni apelacioni sud je donio odluku da CIA nije dužna da ih objavi.