Janjušević navodi da su analize koje su rađene, ali i neposredan kontakt sa građanima, pokazali da se oni, koji nijesu u sukobu sa zakonom osjećaju sigurno kada ugledaju policiju na ulici.
Aktivnosti policijskih službenika, sprovedene u kotorskoj diskoteci "Maksimus" budvanskoj "Sparti" i "Trokaderu" i na niz drugih lokacija, kao i provjere određenih osoba na javnim mjestima izazivale su pažnju javnosti. Međutim, Janjušević tvrdi da je riječ o ciljanim i planiranim racijama, kao i drugim preventivnim i represivnim mjerama i radnjama na terenu, koje su dale očekivane rezultate.
"Pripadnici Specijalne antiterostičje jedinice Uprave policije, shodno planskim aktivnostima, angažuju se za aktivnosti koje nose veći stepen bezbjednosnog rizika, a rjeđe za redovne aktivnosti", pojasnio je pomoćnik direktora policije, tvrdeći da na primorju, kao i u drugim crnogorskim gradovima, ima dovoljno policajaca, koji javni red i mir čine stabilnim.
Bezbjednosno-interesantne osobe, odnosno osobe koje su interesantne za službu iz određenih razloga, a koje se ne potražuju odnosno ne postoje nalozi za njihovo hapšenje, su kao i obični turisti tokom ljeta, kada se u našoj državi bilježi pojačan protok i boravak lica, takođe gostiju u svim crnogorskim gradovima. Janjušević objašnjava kakav tretman imaju takve osobe od policije.
"Lica koja su policiji interesantna iz određenih bezjednosnih razloga su pod budnim okom naše policije, što nije ništa neobično budući da je to praksa i u drugim policijskim organizacijama. Uprava policije, s tim u vezi, između ostalog razmjenjuje podatke sa partnerskim službama. U određenim slučajevima, na osnovu bezbjednosnih procjena, kriminogena lica ili lica sklona vršenju krivičnih djela, a koja su strani državljani, se pozivaju na informativni razgovor, a nekima od njih se, u skladu sa zakonom, otkazuje i boravak iz Crne Gore, sa višesatnim rokom, do kojeg su dužni da napuste našu zemlju", kazao je on.
(CDM)
Komentari