Oni su imali višestruke ubodne rane na gornjim i donjim ekstremistetima, saopštilo je Ministarstvo za kazneno-popravni sistem i pravnu pomoć, dok još nekoliko stotina zatvorenika štrajkuje glađu.
"Povređenim zatvorenicima je pružena ljekarska pomoć i vraćeni su u zatvor u stabilnom stanju. Uprava zatvora prema njima nije primenila silu i ona u potpunosti kontroliše situaciju", navedeno je u saopštenju ministarstva.
Oko 800 zatvorenika štrajkuju glađu od petka zbog toga što čuvari u zatvoru navodno vrše zloupotrebe i što, kako tvrde, nemaju pravo na odgovarajuće liječenje, rekao je novinarima ombudsman za ljudska prava Uča Nanuašili.
Članovi porodica zatvorenika okupili su se ispred zatvora tvrdeći da vlasti kriju prave razmjere štrajka.
Ministar za kazneno-popravni sistem i pravnu pomoć Sozar Subari demantovao je optužbe za zlostavljanje i rekao da iza štrajka glađu stoje mafijaški bosovi.
"Štrajk su organizovali kriminalni bosovi koji su izgubili privilegovani položaj u zatvorima i sada su primorani da poštuju pravila", rekao je Subari.
Uslovi u gruzijskim zatvorima su osjetljivo pitanje i aktivisti za ljudska prava već dugo kritikuju kazneno-popravni sistem u toj zemlji zbog optužbi za zlostavljanje zatvorenika.
Veliki protesti uoči parlamentarnih izbora 2012. zbog snimaka seksualnog zlostavljanja zatvorenika doprinjeli su šokantnom porazu partije bivšeg predsednika Mihajla Sakašvilija, prenosi Tanjug.